CTI Staff

Bobbie Dean

Regional Director

Erin Allen

Executive Assistant

Aaron Bialas

Regional Network Manager

Jeff Durbin

Senior System Administrator

Kim Elder

Regional HR Manager

Billing and Finance

Susan Lawrence

Finance Administrator

Marcia Spanhook

Accounting Assistant

Nikki Stoll

Accounting Assistant

Kayla Lawrence

Finance Intern

Marketing

Jeremy Anderson

Brand and Marketing Communications Manager

Business Sales

Andrew Lahey

SMB Sales Associate

Jessie Watkins

Business Account Representative

Customer Care

Brandi Booker

Regional Customer Care Manager

John Evans

Customer Care Specialist Lead

Ashley Tripp

Customer Care Specialist

Samantha Stokes

Customer Care Specialist

Brooke Ferrill

Customer Care Specialist

Rachel Burris

Customer Care Specialist

Dustin Krefft

Help Desk Supervisor

Nicholas Ellis

Help Desk Technician

Mike Pelich

Help Desk Technician

Kade Hrabak

Help Desk Technician

Development

Thomas Meneghetti

System Analyst

Greg Hill

GIS Analyst

Matt Kotys

Computer Programmer

On Site IT

Lindsey Davis

Regional MSP Manager

Jill Bohlen

IT Billing & Scheduling Coordinator

Kurtis Land

Network Administrator

Justin Mills

IT Support Technician

Kurt Young

Network Administrator

Austin Rule

Network Administrator

Erik Johnson

IT Support Technician

Tyler Pieper

IT Support Technician

Fiber Operations

William Schmidt

Fiber Operations Manager

Jayla Billingslea

Fiber Operations Analyst

Jennifer Lasswell

Activations Specialist

Cory Huckstead

Activations Analyst

Jen Webster

Commercial Order Coordinator

Ashley Altevogt

Residential Order Coordinator

Josie Gollahan

Commercial Order CoordinatorĀ 

Brad Williams

Fiber Splicing Supervisor

Jake Elmore

Fiber Splicing Lead

Dave Fixsal

Fiber Splicing Technician

Cory Neeley

Fiber Splicing Technician

Daniel Sims

Fiber Splicing Technician

Chase Riggs

Fiber Splicing Technician

Elizabeth Yucaneer

Fiber Splicing TechnicianĀ 

Mark Mclemore

Fiber Splicing Technician

Andrew McVey

Fiber Splicing Technician

Aimee Beck

Fiber Splicing Technician

Landon Lankutis

Fiber Splicing Technician

Brady Morgason

Fiber Splicing Technician

Cody Ferrill

Fiber Splicing Technician

Kelly Nail

Fiber Splicing Technician

Zachary Wayne

Fiber Splicing Technician

Zac Adams

Installation Supervisor

Kevin Jones

Field Technician

Kyle Las

Field Technician

Zamon Beck

Field Technician

Zack Rexroad

Field Technician

Henry Dahman

Field Technician

John Wade

Field Technician

Chuck Babcock

Field Technician

Patrick Miller

Field Technician

Brandon Shelton

Field Technician

Outside Plant Maintenance

Janeil Barricklow

Outside Plant Coordinator

Ellen Beckwith

Outside Plant Coordinator

Kaylie Deal

Outside Plant Coordinator

Tyler Heimsness

OSP Locate Lead

Robert Wolfe

OPS Maintenance Lead

Chance Altevogt

OSP Maintenance Technician

Seth Tonelle

OSP Drop Technician

Dakota Loyd

OPS Locator

Hunter Morgan

OSP Locator

Plant Maintenance

Dave Nihiser

OSP Inspector

Bob Hefley Jr.

OPS Inspector

Warehouse Staff

Richard Maiers

Warehouse Associate

Brayden Pickerill

Fleet Coordinator

Drop Construction

Jacob Satterlee

Outside Plant Supervisor, Drop Construction

Josh Gross

OSP Drop Lead

Dominic Fallin

OSP Drop Lead

Devin Baker

OSP Drop Technician

Joe Fraser

OSP Drop Technician

Brycen Watkins

OSP Drop Technician

Tyler Morse

OSP Drop Technician

John Vedder

OSP Drop Technician

Jeff Kamer

OSP Drop Technician

Keagan Scott

OSP Drop Technician

Jacob Coleman

OSP Drop Technician

Kas Hughes

OSP Drop Technician

William Wilson

OSP Drop Technician

Jackson Myers

OSP Drop Technician